Види глітерів:
- Звичайний - відбиває світло та яскраво мерехтить.
- Голографічний - виготовлений з металізованої плівки. Ефект блиску металу. Подібний ефект переливу має звичайний CD-диск. Стійкий до перепаду температур, розчинників та ультрафіолету.
- Райдужний або ірис - виготовлений з неметалізованої багатошарової плівки. Має ефект перламутрового переливання з одного базового кольору в інший. Стійкий до температур, ультрафіолету, однак до органічних розчинників - ні (розшаровується).
- Флуоресцентний - яскравий блиск проявляється під ультрафіолетом.
Спосіб застосування. Наносяться за допомогою трафаретного, флокового друку та методом термопідйому.
Витрати матеріалу. Гліттер змішують з нейтральним термопорошком у пропорції 3:1 або з УФ-лаком (відсоток введення 3-10% залежно від бажаного візуального ефекту).
Чи можна використовувати такі глітери в косметиці ? Насправді ні, дана група використовується в промислових цілях та виробництвах. Для косметики використовуються інший тип глітерів.
Глітери
Декоративні блискітки
Це дрібно нарізана полімерна плівка з нанесеним дзеркальним покриттям та різними кольоровими шарами для відбивання світла. Застосовуються в якості декоративного наповнювача або присипки у виробництві різних оздоблювальних матеріалів, поліграфії, манікюрі, сувенірній продукції, при виготовленні шпалер, меблевих фасадів, декоративної штукатурки тощо. Можуть бути будь-якої форми, кольору та розміру часток.
Основні характеристики:
- не токсичні
- не злипаються
- хімічно стійкі
- диспергуються в будь-яких сполучних речовинах (фарби, лаки)
- чудово змішуються між собою та з іншими пігментами
- довговічні (колір не змінюється через довгий проміжок часу)