Види органічних пігментів
Існує дві категорії – природні та синтетичні органічні пігменти. Нині найчастіше використовується саме другий вид. Додатково також можна класифікувати на моноазо, дизазо, озерні, фталоціанінові або злиті кільцеві пігменти.
Сфери застосування
Використовуються для фарбування полімерів, тканин, виробництва ЛФМ, поліграфічних фарб, чорнил, гуми і тд. Довгий проміжок часу органічні пігменти не застосовувались в будівництві через їх нестійкість до зовнішніх чинників. Особливо це стосувалось пігментів з вмістом оксиду цинку та діоксиду титану. Однак на сьогоднішній день вдалось покращити якісні показники органічних пігментів збільшивши молекулярну масу, змінивши кристалічну решітку та додавши хімічні елементи із вмістом металів. В результаті вартість таких пігментів зросла, а витрати – зменшились. Наразі модефіковані таким чином пігменти мають не тільки яскраві кольори, а й здатність продовжувати стійкість покриттів. Більшість з органічних пігментів в асортименті нашої компанії є світлостійкими.
Органічні пігменти
Дозволяють отримувати широку гаму кольорів
На відміну від неорганічних, не володіють такими захисними властивостями, вони, здебільшого, є декоративними пігментами. Яскраві, чисті, насичені відтінки органічних пігментів дозволяють отримувати широку гаму кольорів, яку неможливо створити, використовуючи неорганічні пігменти. Натомість в порівнянні з неорганічними пігментами мають меншу покривність.Їх фарбуюча здатність обумовлена переважно поглинанням, а не розсіюванням світла.
Основні характеристики:
- яскраві глибокі кольори
- не токсичні
- схильні до «міграції»
- високодисперсні
- невелика щільність (1500 – 1800 кг/м3)
- високий насипний об’єм і маслоємність
- гідрофобні, у воді майже не диспергуються і тускніють. Але цю проблему можна вирішити гідролізувавши поверхню.
- менш стійкі до атмосферних впливів, світла, температури та розчинників ніж неорганічні пігменти